V Digital Money & Blockchain Forum pod patronatem e-Izby

Forum odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. w Instytucie Maszyn Matematycznych w  Warszawie.

W latach 2016-2017 nastąpiło w Polsce ożywienie w sprawach dotyczących walut cyfrowych i technologii blockchain. Niestety początek roku 2018 przyniósł kolejne zagrożenia dla tej tematyki i prowadzonych w naszym kraju działań badawczych i rynkowych opartych na technologii blockchain, zwłaszcza w sferze ich płatniczych i finansowych zastosowań. Na szczeblu centralnych instytucji państwowych,  głównie w obawie o  powtórzenie się w  Polsce afery typu Amber Gold, zaczęły się ich skoordynowane działania wymierzone w rynek walut cyfrowych, w gruncie rzeczy nie poprzedzone pogłębioną merytoryczną oceną tego zjawiska – technologii i procesów rynkowych. Działając w ten sposób  władze naszego kraju chyba nazbyt pochopnie tworzą fakty dokonane, eliminując Polskę z grona  krajów innowacyjnych i tym samym zaprzeczając sobie samym, gdy kiedy indziej deklarują swój kurs na nowoczesność, przedsiębiorczość,  innowacyjność, otwartość,  akceptację ryzyka i stwarzanie warunków dla nowych przełomowych biznesów.

Nie ma więc wątpliwości, że zaplanowane na 25 kwietnia br., piąte już  Digital Money & Blockchain Forum – konferencja o naukowym charakterze -  może i powinno stać się istotną płaszczyzną wymiany poglądów na wiele dziejących się wokół nas spraw, zarówno tych  pozytywnych, jak i tych budzących także uzasadniony niepokój.

Ze względu na aktualny stan spraw, wiodący temat tegorocznego Forum to pytanie o to, czy Bitcoin i blockchain ominą Polskę?

W  trakcie Forum poruszone zostaną  m.in. następujące tematy:

• Możliwe zastosowania technologii blockchain w e-administracji i e-gospodarce
  • Bitcoin – nie, blockchain – tak. Prawda czy fałsz?
  • Kopanie bitcoinów a energochłonność – prawdy i mity
  • Rynek walut cyfrowych w Polsce – doświadczenia przedsiębiorstw
  • Szorstka przyjaźń regulatorów i kryptoekonomii – jak dopasować kryptoekonomię do wymogów regulacyjnych, a może to kryptoekonomia wyznacza trend zmian w regulacjach?
  • Projekt Dokuchain oraz weryfikacja autentyczności dokumentów za pomocą smart-contractów
  • III spotkanie Nauka – Biznes
  • Jak regulować blockchain?
  • Smart kontrakty - przyszłość prawa?

Patronem Honorowym  Forum pozostaje od lat Izba Gospodarki Elektronicznej. Dla firm-członków Izby rabat przy zakupie uczestnictwa w tej konferencji – formularz zgłoszenia na www.digitalmoneyforum.biz.

Sławomir Cieśliński

GSM: +48 502 111 153