09.11.2017

Znamy laureatów e-Commerce Polska awards 2017 oraz Osobowości Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej

9 listopada w Kinie Praha w Warszawie odbyła się Gala V edycji Konkursu e-Commerce Polska awards oraz II edycji Konkursu Osobowość Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej, których organizatorem jest Izba Gospodarki Elektronicznej. Podczas Gali ogłoszono Laureatów w 16 kategoriach e-Commerce Polska awards, do których łącznie wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Wyłoniono także Osobowości Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej.

Coroczna Gala organizowanych przez e-Izbę Konkursów, to święto podmiotów, a także Osobowości Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej, które w sposób najbardziej efektywny i co ważne ze zrozumieniem swoich odbiorców rozwijają się i odnoszą sukcesy w pełnej wyzwań  transformacji cyfrowej. Gratuluję Laureatom tegorocznej edycji obu Konkursów. To oni wyznaczają kierunek dobrych praktyk i skutecznych działań, które mają znaczący wpływ na postęp cyfrowy w Polsce - podkreśla Patrycja Sass - Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

e-Commerce Polska awards 2017

Konkurs od lat skierowany jest do przedstawicieli małych, średnich i dużych sklepów oraz platform internetowych. W zeszłorocznej edycji Konkursu po raz pierwszy pojawiły się kategorie dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego, które znalazły się również w V edycji e-Commerce Polska awards. Nowością były kategorie skierowane do reprezentantów e-medycyny, e-administracji oraz do dostawców innowacyjnych technologii (e-usług) w tym agencji oraz domów mediowych dostarczających innowacyjnych rozwiązań technologicznych swoim klientom. Oceny zgłoszeń dokonała Kapituła Konkursu składająca się z  profesjonalistów praktyków z branży gospodarki cyfrowej. Tradycyjnie sklepy były też oceniane przez e-konsumentów w głosowaniu na najlepszą obsługę klienta.

Plansza_laureaci_650.jpg

Laureaci V edycji:

Kategorie z zakresu brandingu:

Innowacja roku:

w grupie małe sklepy: Kredytmarket.com

w grupie średnie i duże sklepy: Empikfoto.pl

Pomysł promocyjny:

w grupie małe sklepy: Bamadoo.pl

w grupie średnie i duże sklepy: Biuro Podróży Rainbow

Design Roku:

w grupie małe sklepy: iluve.com

w grupie średnie i duże sklepy: Lancerto.com

Mobilny design roku:

w grupie małe sklepy: Brilu.pl

w grupie średnie i duże sklepy: Aplikacja mobilna eHurt

Spójność marki w różnych kanałach sprzedaży:
w grupie małe sklepy: Balladine.com
w grupie średnie i  duże sklepy: Empik.com

Kategorie z zakresu sprzedaży:

Strona Roku:

w grupie małe sklepy: DALIA Lingerie

w grupie średnie i duże sklepy: Conrad Electronic - conrad.pl

Przełamanie Nieufności:

w grupie małe sklepy:  Bamadoo.pl

w grupie średnie i duże sklepy: eobuwie.pl

m-Commerce

w grupie średnie i duże sklepy: ANSWEAR.com

Najlepsze dostosowanie sklepu do sprzedaży wielokanałowej:

w grupie średnie i duże sklepy: Decathlon Polska

Najlepsza obsługa klienta:

w grupie małe sklepy: Brilu.pl

w grupie średnie i duże sklepy: Castorama.pl

Kategorie dla banków i ubezpieczycieli:

Najbardziej cyfrowy bank: ING Bank Śląski

Najbardziej cyfrowy ubezpieczyciel: AXA.pl

Kategorie dla e-medycyny:

Najbardziej cyfrowe apteki: DOZ.pl

Najbardziej cyfrowe centra medyczne:  Enel-Med

Kategoria dla e-administracji:

Innowacyjne rozwiązania cyfrowe dla administracji: rybnik.eu

Kategoria dla dostawców e-usług:

Innowacje cyfrowe dla e-usług: Siemens SimplyLease

Osobowość Polskiej Regionalnej Gospodarki Cyfrowej

LAUREAT: Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika

Osobowości Polskiej Gospodarki Cyfrowej

LAUREAT:  Przemysław Budkowski, Prezes Allegro

W Konkursie Osobowość Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej zgłoszenia oceniała kapituła złożona z Członków Rady Izby Gospodarki Elektronicznej.

Dziękujemy za wsparcie:

Partner Główny e-Commerce Polska awards: ORBA

Partnerzy Kategorii:

Getresponse - Partner Kategorii “Innowacje cyfrowe dla e-usług”

Przelewy24 - Partner Kategorii “Strona roku”

Visa - Partner Kategorii “Innowacja Roku”

Mobile Institute: Partner Kategorii  “Mobilny design roku”

Bluerank: Partner Kategorii “Najlepsze dostosowanie sklepu do sprzedaży wielokanałowej”

Patroni medialni: Marketer+, Cashless.pl,  CEO Magazyn Polska, Gazeta Bankowa, Interaktywnie.com , Puls Medycyny oraz Pożyczkaportal.pl, Gazeta Ubezpieczeniowa, Serwis Administracyjno Samorządowy