09.08.2017

e-Izba i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET nawiązały partnerstwo, aby wspólnie działać na rzecz rozwoju polskiej e-Medycyny

Izba Gospodarki Elektronicznej aktywnie działa na rzecz rozwoju e-Medycyny w Polsce w tym niwelowania barier legislacyjnych utrudniających ten rozwój. Po podpisanym w lipcu porozumieniu o współpracy z Polskim Stowarzyszeniem HL7, teraz nawiązała partnerstwo ze Związkiem Pracodawców Aptecznych PharmaNET. Celem współpracy jest wzajemne wsparcie na rzecz rozwoju sektora  e-Medycyny i e-Zdrowia w Polsce.

Patrycja Staniszewska e-Izba i Marcin Piskorski PharmaNET.jpg

Na zdjęciu prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET,
Marcin Piskorski oraz prezes e-Izby, Patrycja Sass-Staniszewska

Izba Gospodarki Elektronicznej powołała w marcu dedykowaną grupę roboczą ds. e-Medycyny w swoich szeregach, która obecnie finalizuje prace nad listą barier prawnych w legislacji utrudniających rozwój tego sektora w Polsce. Znajdą się one w Księdze Niwelowania Barier, która zostanie opublikowana niebawem przez e-Izbę. Obecnie e-Izba współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem HL7, CSIOZ, naukowcami, lekarzami oraz ekspertami prawnymi specjalizującymi się w sektorze e-zdrowia. W najbliższych planach jest również współpraca edukacyjna z CKP Uczelni Łazarskiego, która specjalizuje się w aktywności edukacyjnej z zakresu e-medycyny .

Partnerstwo ze Związkiem Pracodawców Aptecznych PharmaNET to kolejny krok w realizowaniu celów naszej organizacji związanych ze wsparciem cyfryzacji sektora medycznego. - mówi Patrycja Sass – Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Reprezentujemy branżę skupiającą około 1/3 aptek w Polsce. Każdego miesiąca niesiemy pomoc i poradę farmaceutyczną milionom Polaków. Wierzymy, iż nasza wiedza i doświadczenie może stanowić wartość dodaną przy wypracowywaniu kierunków zmian w polskim systemie ochrony zdrowia, w szczególności w zakresie polityki lekowej – informuje Marcin Piskorski, prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Organizacje planują wzajemne wsparcie dla swoich aktywności w zakresie rozwoju e-medycyny na polu:
  • Badawczym
  • Legislacyjnym
  • Edukacyjnym m.in. przy Forum Gospodarki Cyfrowej, podczas którego w jednym z paneli dyskusyjnych w bloku e-Medycyna udział weźmie Marcin Piskorski, Prezes PharmaNET
  • Marketingowym m.in. przy organizacji konkursu e-Commerce Polska awards w kategoriach dedykowanych e-medycynie:
    • Najbardziej cyfrowe apteki
    • Najbardziej cyfrowe centra medyczne
    • Najbardziej cyfrowe rozwiązania dla szpitali

Izba Gospodarki Elektronicznej to organizacja non profit aktywnie działająca na rzecz rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej, w tym obszaru związanego z e-medycyną.  Misją e-Izby, która reprezentuje dziś 200 podmiotów sektora cyfrowego, jest holistyczny rozwój gospodarki elektronicznej oraz kompetencji cyfrowych polskiego społeczeństwa w tym pacjenta w celu wykorzystania zdobyczy technologii w poprawie komfortu życia Polaków.

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET jest organizacją samorządu gospodarczego, zrzeszającą największe i najdynamiczniejsze przedsiębiorstwa prowadzące działalność na detalicznym rynku farmaceutycznym w Polsce, prowadzące działalność w postaci aptek stacjonarnych, jak i internetowych. Głównym celem ZPA PharmaNET jest konsolidacja środowiska aptek sieciowych i dbałość o rozwiązania prawne korzystne dla aptekarzy i pacjentów, zgodne z konstytucyjnym modelem społecznej gospodarki rynkowej.